Селта се спаси от голям обрат във Виляреал (видео)

Селта стигна до победа с 3:2 при гостуването на Виляреал и се изкачи до десето място в класирането. Тимът от Виго нанесе своя удар в рамките на 6 минути между края на първото и началото на второто полувреме. Мендес откри малко преди почивката, а в началото на втората част Йокушлу и Макси Гомес се разписаха и до голяма степен решиха мача.

Карлос Бака се появи в игра в 55-ата минута и с две попадения в последните минути върна интригата, а домакините бяха близо дори до изравняване, като в края удариха греда. Така ситуацията на Виляреал продължава да бъде тежка, като тимът е малко над зоната на изпадащите с актив от 14 точки.

След спокойно начало и двата отбора започнаха да създават положения, но тези на гостите бяха по-опасни. Браис Мендес удари греда в 18-ата минута с удар от малък ъгъл. Виляреал организира няколко добри атаки, но те завършваха с неточни удари. Яго Аспас отново бе сред най-активните играчи на Селта. Негов удар бе отразен в 41-ата минута, но малко по-късно той намери Мендес, който прати топката в долния ляв ъгъл на Асенхо.

В началото на второто полувреме тимът от Виго нанесе още по-сериозен удар на съперника с два гола в рамките на две минути. Първо след центриране на Мендес Окай Йокушлу с глава направи резултата 0:2, а малко по-късно Макси Гомес увеличи аванса на гостите. В следващите минути Селта продължи да доминира и пропусна да вкара още попадения.

Виляреал се съвзе към края на мача и стигна до гол, дело на влезлия като резерва Карлос Бака, който се разписа от фаул. Бившият нападател на Милан и Севиля направи последните минути вълнуващи, след като с глава вкара втория си гол три минути преди края и направи резултата 2:3. Домакините продължиха да нападат и в 91-ата минута след удар Морено топката се удари в гредата.

ВИЛЯРЕАЛ - СЕЛТА 0:3