Яго Аспас задмина Меси и зарадва Селта (видео)

С две попадения на Яго Аспас тимът на Селта записа едва четвъртата си победа от началото на сезона в Ла Лига. “Небесносините” надвиха последния Уеска с 2:0 у дома и се отдалечиха на 6 точки от зоната на изпадащите.

Гостите имаха желание да постигнат нещо, но нямаха възможности за това. Те удържаха равенството до 38-ата минута, когато капитанът на домакините Уго Майо вкара в действие любимия си пробив от крилото към наказателното поле и подаде на празна врата на Аспас за 1:0.

Второто попадение дойде в 77-ата минута, когато почти всички играчи на Уеска се бяха изтеглили в половината на Селта. Тогава последва дълъг пас към Аспас, който имаше шанса борещият се с него Карлос Акапо да получи схващане и да спре да го преследва. След това испанският национал демонстрира отличен контрол и покачи на 2:0.

С тези два гола Аспас се изравни с Кристиан Стуани на върха на голмайсторската листа в Примера, като двамата имат по 10 попадения. Лионел Меси е с 9 гола, като има шанс утре да щурмува върха, ако вкара на Виляреал.

Уеска продължава да бъде само с една победа и е на дъното със 7 точки, а след седмица приема Реал Мадрид. В следващия кръг пък Селта ще спори с Виляреал. Преди това и двата тима имат срещи от турнира за Купата на Испания.