Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Сашо Ангелов: Имам много забележки, аз реших да сменя Божинов на почивката и не сбърках

Ботев (Враца) спечели с 4:1 домакинството си на Септември, но наставникът на победителите Сашо Ангелов обяви, че има много забележки към играта на отбора. Специалистът разясни и защо смени звездата на тима Валери Божинов още на почивката.

“Бяхме по-добри в оползотворяването на положенията. Това, че футболистите не летят от победата на Левски, е много хубаво. Може да ви звучи пресилено, но имам много забележки. В защита се справихме, но в средата на терена - не. Дори да работим, имаме всеки мач двама наказани, а това е голям проблем.

Смяната на Валери Божинов е мое решение. Мисля, че не сбърках. С присъствието си на терена той повдига духа на момчетата. Събраха му се доста двубои.

Браво на момчетата, че са на на шесто място, но има много срещи. Няма как 15-16 кръга да играеш за шесто място”, коментира Сашо Ангелов.