Ботев (Враца) прегази Септември и вече е в топ 6 на Първа лига (видео)

Отборът на Ботев (Враца) постигна лесна победа с 4:1 над Септември (София) в сблъсък от 17-ия кръг на Първа професионална лига. Тон за категоричния успех на врачани даде Валери Божинов, който откри резултата в 26-ата минута. Две минути по-късно Дарко Глишик си отбеляза автогол. В края на първата част Крис Гади намали, но в 56-ата минута Даниел Генов върна преднината от два гола за "зелените", а Емил Стоев оформи крайния резултат на стадион "Христо Ботев".

Съставът на Сашо Ангелов вече е на шесто място в Първа лига. Тимът събра актив от 24 точки, колкото има и отборът на Черно море. Септември продължава да е на 13-то място с едва 10 пункта.

Срещата във Враца започна по-добре за гостите от София. Още в 3-ата минута тимът на Христо Арангелов можеше да открие резултата. Фабиано Алвеш комбинира с Крис Гади и нанесе хубав удар от дистанция, кълбото обаче се отби в страничния стълб и излезе в аут.

В 8-ата минута отново Алвеш се озова на стрелкова позиция, този път след точно подаване на Асен Чандъров, но опитът му мина встрани от целта.

В 24-ата минута Янко Георгиев направи уникално спасяване. Стражът на гостите изби удар на Божинов с глава от близка дистанция. Две минути по-късно обаче Валери Божинов отново бе оставен непокрит в наказателното поле и от близка дистанция прати кълбото в мрежата. Опитният нападател на "зелените" опита да стреля с глава, но топката се удари в крака му и влетя във вратата на Септември.

Две минути по-късно отборът на Христо Арангелов направи груба грешка в защита. Вратарят на Ботев изпрати топката напред, където бранителите на тима не успяха да се разберат. Бенга изрита кълбото в тялото на Дарко Глишик и по този начин влезе за втори път в мрежата на Янко Георгиев.
Три минути преди края на първата част столичани върнаха едно попадение. В негов автор се превърна Крис Гади. Френският нападател получи удобно подаване от Асен Чандъров и с прекрасен удар върна интригата на стадион “Христо Ботев”.

В 52-ата минута Юлиян Ненов изпробва рефлекса на Георгиев, който успя да отрази неговия силен удар. В 56-ата минута Даниел Генов ознаменува отличната си игра и с попадение. Атакуващият футболист на Ботев се разписа след прекрасен шут от дистанция.

Два червени картона за Йордан Апостолов и Асен Чандъров в 62-ата минута. Причината бе съприкосновение между двамата, което премина рамките на нормалното. Първоначално играчът на Ботев пръв блъсна с ръка съперника си, при изправянето от терена и двамата се спречкаха, поради което бяха изгонени от Никола Попов.

В 78-ата минута Андреас Васев центрира отдясно в наказателното поле към Домовчийски, който опита изстрел, Янко Георгиев изби коженото кълбо към непокрития Емил Стоев, който реализира със силен удар от близка дистанция.
В последните десет минути на срещата двата отбора не успяха да създадат нищо интересно в атакуващ план и битката между Ботев (Враца) и Септември завърши без нови попадения.