Атлетик Билбао изпусна победата във Виляреал (видео)

Отборите на Виляреал и Атлетик Билбао направиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на испанското първенство. Гостите от Страната на баските играха по-силно, създадоха повече положения, но не успяха да се поздравят с победа. В 18-ата минута Хауме Коста си отбеляза автогол, а в 71-ата Карл-Токо Екамби изравни. В 86-ата Иняки Уилиямс прати топката в мрежата, но при вдигнат флаг за засадата. След консултация с ВАР попадението не беше зачетено. “Подводницата” остава в зоната на изпадащите. Атлетик е непобеден в Примера в последните си шест двубоя.
Двубоят на “Естадио де ла Серамика” започна с чудесна възможност пред “лъвовете”. В шестата минута Иниго Мартинес намери Ибай Гомес с дълъг пас и той се възползва от излизането на вратаря, за да го прехвърли - греда. Сантиметри разделиха “червено-белите” от попадение. В 18-ата гостите от “Сан Мамес” откриха резултата по доста щастлив начин. Иниго Кордоба изведе Юри Берчиче отляво, той центрира остро и Хауме Коста сам засече топката в мрежата си, след като Фунес Мори се беше разминал с кълбото - 0:1. “Жълтите” така и не успяха да реагират до края на полувремето. Атаките им бяха лесно предвидими.
Момчетата на Луис Гарсия създадоха първия си голов шанс в началото на втората част. В 51-ата Жерард Морено стреля с глава покрай вратата след центриране зад гърба на бранителите. В 66-ата Марио Гаспар извърши нарушение, което беше на ръба на втория жълт картон. Съдията не уважи протестите на Атлетик. В 71-ата Алфонсо Педраса беше оставен сам на фланга и изпрати много остра топка в малкото наказателно поле, където Карл-Токо Екамби направи шпагат и отбеляза за 1:1.
След гола тимът на Гайска Гаритано повече търсеше победата. В 84-ата се създаде суматоха пред Серхио Асенхо: Икер Муниаин засече с глава центриране на Оскар де Маркос и топката излезе в корнер. Две минути по-късно Юри Берчиче получи отляво, след което подаде успоредно на голлинията за непокрития Иняки Уилиямс, който отбеляза с лекота отблизо. Страничният рефер обаче беше вдигнал флага за засада. Около две минути главният съдия забави подновяването на играта, тъй като ситуацията беше разгледана детайлно в стаичката на ВАР помощниците. В крайна сметка попадението не беше зачетено.