"Жълтата подводница" потъна на "Местайя" (видео)

Валенсия продължава да се придвижва нагоре в класирането на Примера дивисион. "Прилепите" записаха втора поредна победа, като сразиха с 3:0 гостуващия Виляреал. Муктар Диакаби, Денис Черишев и Родриго отбелязаха головете, които зарадваха "Местайя". Виляреал е в жестока криза и остава в зоната на изпадащите. Последната победа на "жълтата подводница" беше в края на ноември срещу Бетис.

Централният защитник Диакаби беше точен с глава още в началните минути след центриране от фаул на Франсис Коклен. Първоначално попадението беше отменено заради засада, но след преглеждане на повторение с помощта на ВАР реферът Карлос дел Серо Гранде зачете гола.За кратък период през първото полувреме Виляреал имаше надмощие и пропусна да изравни. После обаче Валенсия отново вдигна темпото и тогава се видяха огромните пробойни в защитата на Виляреал. В 51-ата минута след пас на Черишев Санти Мина уцели гредата. Атаката обаче продължи, а Висенте Ибора наивно загуби топката и Дани Парехо подаде на Черишев, който елегантно покачи на 2:0.

При този резултат за Валенсия стана лесно. Скоростните комбинации на домакините често изненадваха противниковата отбрана, но Феран Торес и Черишев пропуснаха от удобни позиции. Все пак, в 86-ата минута Родриго с глава оформи крайното 3:0.

Виляреал имаше своите шансове и след почивката, но липсата на увереност у футболистите на Раул Гарсия си пролича за пореден път. В заключителните минути ветеранът Карлос Бака не можа да вкара почетен гол.

Валенсия е на 7-о място с 29 точки, а в следващия кръг ще гостува на водача Барселона. Виляреал ще се опита да вземе първа победа за 2019 година в домакинството на Еспаньол, който също е в серия от негативни резултати.