Лион взе само точка срещу Реймс

Отборът на Лион стигна само до равенство 1:1 в домакинството си на Реймс от 20-ия кръг на Лига 1. “Хлапетата” дори губеха след първото полувреме, след попадение на Пабло Чавария в 34-ата минута, но успяха да се доберат до точката с гол на Бертран Траоре в 70-ата минута.

Макар Лион да стоеше малко по-добре в началото на мача, в 34-ата минута гостите издебнаха своя шанс и откриха резултата. Реми Уден центрира по земя отдясно и Чавария отблизо засече във вратата за 0:1.

Домакините натиснаха през втората част и в 70-ата минута успяха да стигнат до изравняването. Те организираха хубава многоходова атака, Траоре бе изведен в наказателното поле и стреля във вратата за 1:1.

Лион обаче не успя да направи пълен обрат и трябваше да се задоволи само с една точка. Така “Хлапетата” запазват 3-ото си място с 33 точки, но вече изостават с 4 от втория Лил. Хубавото е, че те са с мач по-малко.  В същото време Реймс се намира на 7-ото място в класирането с 27 точки.