Лион излетя от Купата на Лигата (видео)

Лион загуби с 1:2 от Страсбург и отпадна на 1/4-финалите в турнира за Купата на Лигата във Франция. “Хлапетата” за пореден път през сезона демонстираха, че са много непостоянни в изявите си и разочароваха феновете на “Стад дьо Люмиер”.

Въпреки че тотално доминираха и създадоха много положения, футболистите на Брюно Женесио се разписаха само веднъж, а звездата им Набил Фекир пропусна дузпа малко преди почивката.

Страсбург също получи наказателен удар, от който Людовик Ажорк откри резултата в 26-ата минута. Пропускът на Фекир в края на полувремето не беше фатален, защото в 49-ата минута Бертран Траоре изравни след пас на Мемфис Депай. Лион обаче не само не стигна до обрат, но допусна втори гол, дело на Ламин Коне в 52-ата минута.

Жребият за полуфиналите ще се състои в четвъртък, а мачовете ще се играят на 29 и 30 април. Настоящият носител на трофея Пари Сен Жермен спечели всяко от последните пет издания на турнира.