Задна ножица в 93-ата минута шокира Америка (видео)

Рохелио Фунес Мори вкара красив гол с ножичен удар в добавеното време за победата на Монтерей с 2:1 у дома над Америка в първия финален двубой от мексиканския шампионат Апертура. Гостите поведоха с гол на защитника Карлос Родригес минута преди почивката, но секунди след това Стефан Медина възстанови равенството с удар от фаул.

Себастиан Кордова от Америка получи червен картон в 53-ата минута заради опасна игра, а Монтерей трябваше да чакай до последните минути на двубоя за красивия гол на Мори, реализиран от около 15 метра.

Втората среща между двата отбора ще се проведе на 30 декември в Мексико Сити. Преди седмица Монтерей спечели третото място на световното клубно първенство.