Ливърпул прегази Лестър по шампионски (видео)

Ливърпул изигра фантастичен мач и отнесе втория в класирането Лестър с 4:0 на "Кинг Пауър Стейдиъм". Победата на мърсисайдци можеше да бъде и по-голяма, тъй като превъзходството на отбора на Юрген Клоп бе огромно.

Роберто Фирмино откри резултата след половин час игра. Влезлият като резерва Джеймс Милнър направи 0:2 от дузпа в 71-ата минута, а Фирмино вкара третия гол. Трент Александър-Арнолд оформи крайния резултат. Бранителят бе най-добрият на терена, като се отчете и с две асистенции за попаденията на Фирмино. Вторият гол на бразилеца бе попадение номер 500 за "червените", откакто Клоп е начело на отбора.

Ливърпул записа девета поредна победа в първенството. Лидерът в класирането има преднина от 13 точки пред втория Лестър и 14 пред Манчестър Сити.

Отборът на Юрген Клоп започна на пълни обороти и още в първата минута можеше да открие резултата. Садио Мане пропусна отлична възможност, след като Мохамед Салах прати топката към него. Сенегалецът не успя да я насочи от близко разстояние.

Домакините изглеждаха притеснени от пресата на съперника и в петата минута грешка на Джони Еванс можеше да доведе до попадение. Салах обаче стреля неточно. В играта на "лисиците" нямаше никакъв ритъм и те често допускаха грешки. "Червените" обаче не се възползваха.

При ситуация, в която целият отбор на Лестър беше в половината на съперника, тимът на Брендън Роджърс загуби топката. Фантастично подаване на Кейта изведе Салах сам срещу Шмайхел. Египтянинът напредна, заобиколи вратаря, но ъгълът стана много малък. Тогава той действа егоистично, като стреля към вратата и топката отиде във външната страна на мрежата, вместо да опита да подаде.

Пропуските продължиха, като следващата възможност пропиля Хендерсън, чийто удар бе отклонен и мина покрай гредата. Ливърпул имаше сериозно превъзходство. Гостите се справяха без проблем с атаките на съперника, а всяко тяхно нападение вещаеше опасност.

Доминацията на мърсисайдци доведе до гол в 31-ата минута. След ъглов удар топката бе избита от защитата на домакините, но стигна до Александър-Арнолд, който бе на нетипично място отляво. Това не му попречи да изпрати прекрасно центриране и Фирмино с глава засече топката за 0:1.

Бразилецът се разписа в трети пореден мач, след като отбеляза победните голове и в двата мача на Ливърпул на Световното клубно първенство. За Александър-Арнолд пък това бе седма асистенция във Висшата лига от началото на сезона, като само Кевин Де Бройне (10) има повече.

Секунди след попадението Мане пропусна нов шанс. Поредна грешка в защитата на Лестър му позволи да стреля от прекрасна позиция в наказателното поле, но той прати топката в Шмайхел. До края на полувремето "лисиците" почти не докоснаха топката. Тимът на Юрген Клоп задържаше топката през цялото време, въпреки че не стигна до нови голови положение.

След почивката доминацията на Ливърпул продължи пред погледа на смаяните погледи на феновете на "Кинг Пауър Стейдиъм". Мърсисайдци разиграваха търпеливо, но с прецизност и огромна увереност. Така те търсеха пролуки в защитата на съперника. Фирмино пропусна отлично положение да удвои аванса на гостите след подаване на Робъртсън.

След половин час игра Лестър се събуди за кратко, Варди направи два пробива, а домакините успяха да организират няколко атаки. Интригата до голяма степен приключи в 71-ата минута, когато "червените" стигнаха до втори гол. След ъглов удар Союнджу игра с ръка в наказателното поле, а съдията отсъди дузпа. Джеймс Милнър, който се бе появил секунди по-рано на терена, с първото си докосване на топката отбеляза от бялата точка.

Последва кратък период, в който Ливърпул се развихри и седем минути по-късно таблото изразяваше превъзходството на гостите. Блестяща комбинация завърши с нова асистенция на Александър-Арнолд към Фирмино и втори гол на бразилеца в мача. В 78-ата минута пък 21-годишният десен краен бранител на мърсисайдци също се разписа. Английският национал добави към фантастичното си представяне в мача и гол след прецизен диагонален шут.

ЛЕСТЪР - ЛИВЪРПУЛ 0:4
0:1 - Фирмино (31)
0:2 - Милнър (71-д)
0:3 - Фирмино (74)
0:4 - Александър-Арнолд (78)