Светослав Гоцев отново в игра, Урал загуби от Динамо-ЛО (видео + снимки)

Националът Светослав Гоцев се завърна в игра, след като пропусна няколко мача на своя руски клуб Урал (Уфа), заради контузия.

Централният блокировач влезе като резерва при при гостуването на Урал на Динамо-ЛО в мач от 12-ия кръг. Домакините от Сосновий бор победиха с 3:1 (25:23, 27:29, 25:19, 27:25).

Максим Шпилев стана най-резултатен за Динамо-ЛО с 19 точки (1 ас, 1 блок, 57% ефективност в атака, 33% перфектно и 53% позитивно посрещане). Диагоналът Андрей Колесник се отличи с 16 точки (1 ас, 1 блок, 47% ефективност в атака).  Олимпийският шампион от Лондон 2012 Александър Волков записа 14 точки (1 ас, 3 блока, 63% ефективност в атака).

Бившият диагонал на Нефтохимик Дмитрий Яковлев влезе като резерва и записа 3 точки (1 блок, 50% ефективност в атака).

Светослав Гоцев се появи като резерва в първата и втората част, а в третата и четвъртата започваше в шестицата на Урал. Българският национал записа 4 точки (44% ефективност в атака).

Най-резултатен в мача стана диагоналът Никита Алесеев с 21 точки (1 ас, 7 блока!!!, 37% ефективност в атака). Бившият национал Денис Бирюков добави още 18 точки (3 аса, 1 блок, 58% ефективност в атака, 21% перфектно и 42% позитивно посрещане).

ДИНАМО-ЛО (ЛЕНИНГРАДСКА ОБЛАСТ) - УРАЛ (УФА) 3:1 (25:23, 27:29, 25:19, 27:25)