Пламен Константинов и Локомотив (Новосибирск) удариха Белогорие с Розалин Пенчев (видео + снимки)

Воденият от бившия национален селекционер Пламен Константинов Локомотив (Новосибирск) продължава да е лидер в руската Суперлига, след като записа 7-и успех. "Железничарите" надиграха Белогорие (Белгород), с Розалин Пенчев, с 3:0 (25:12, 25:20, 25:19)  в двубой от 9-ии кръг, който се игра в спортна зала “Север” в Новосибирск.

Най-резултатен за Локо стана диагоналът Константин Бакун с 15 точки (1 ас, 2 блока, 75% ефективност в атака).

View this post on Instagram

«Каждая победа важна, нужно всегда играть на максимуме» Наставник новосибирского «Локомотива» Пламен Константинов, а также доигровщик команды Сергей Савин поделились эмоциями от очередной «сухой» победы над «Белогорьем». Пламен Константинов: Проблем с мотивацией у нас сегодня не было, команда «Белогорье» с историей, с ними надо играть осторожно, несмотря на их нынешние проблемы. Мы к этой игре отнеслись серьезно. Я доволен концентрацией моей команды от начала до конца игры. Сергей Савин: Домашних игр осталось не так много, поэтому нужно стараться удерживать лидерство. Каждая победа важна, неважно какой это соперник и какие трудности он испытывает. Нужно всегда играть на максимуме. После первой партии все понимали, что новая партия есть новая партия, в ней всё может измениться, поэтому выходили сконцентрированными и выполняли установки тренера. Подробности вчерашнего матча против «Белогорья» ищите на официальном сайте «Локомотива».

A post shared by ВК «Локомотив-Новосибирск» (@lokovolley.ru) on Nov 30, 2019 at 11:03pm PST

Сергей Савин добави 12 точки (1 ас, 1 блок, 77% ефективност в атака, 27% перфектно и 45% позитивно посрещане).

Марко Ивович се отличи с 10 точки (1 блок, 47% ефективност в атака, 6% перфектно и 47% позитивно посрещане).

Бившият разпределител на Монтана Константин Абаев влизаше като резерва и в трите гейма.

За Белогорие националът Розалин Пенчев реализира 7 точки (1 блок, 43% ефективност в атака, 26% перфектно и 42% позитивно посрещане).

Всеволод Абрамичев / фото: Александр Лукин,

lokovolley.com

По 7 точки записаха и Кирил Пиун и Павел Тетюхин.

Бившият разпределител на Черно море Азизбек Исмаилов започна двубоя като титуляр, но бе сменен във втората част.

В следващия кръг Локомотив (Новосибирск) среща Урал (Уфа), с национала Светослав гоцев, а белгородци се изправят срещу Динамо (Москва). Мачовете са на 7 декември (събота).

Локомотив е лидер в Суперлигата с актив от 21 точки (7 победи, 1 загуба), Белогорие е на 11-о място с 8 точки (3 победи, 5 поражения).

ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) - БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД) 3:0 (25:12, 25:20, 25:19)