Монтерей грабна третото място на Световното клубно след дузпи с Ал Хилал

Мексиканският Монтерей спечели третото място на Световното клубно първенство по футбол след победа с 4:3 след дузпи над Ал-Хихал (Саудитска Арабия) в Доха.

Редовното време завърши 2:2. Азиатците взеха аванс до почивката след попадение с глава на Карлос Едуардо в 35-ата минута. Монтерей обърна с два бързи гола през втората част.

Артуро Гонсалес изравни в 55-ата минута с глава, а пет минути по-късно Максимилиано Меса вкара за 2:1 с шут по тревата от границата на малкия пеналт. В 66-ата минута Батефимби Гомис изравни за 2:2 след центриране от дясно на Едуардо.

При последвалите 11-метрови наказателни удари вратарят Луис Алберто Карденас се превърна в герой за мексиканците, след като отрази изстрелите от бялата точка на Карлос Едуардо и на Мохамед Кану, а след това сам реализира решителната пета дузпа, за да донесе победата.