Интер завърши годината с голям бой над Дженоа (видео)

Отборът на Интер постигна разгромна победа с 4:0 при домакинството си на Дженоа в мач от 17-ия кръг на Серия "А". Попаденията отбелязаха Ромелу Лукаку (31', 71'), Роберто Галярдини (33') и Себастиано Еспозито (64' д.).

Първият удар в мача дойде в 8-ата минута и беше дело на 17-годишния Себастиано Еспозито, но Йонуц Раду успя да го спаси. В 15-ата вратарят се справи и с изстрел с глава на Роберто Галярдини след центриране от пряк свободен удар. В 22-ата румънският страж изби нов удар с глава на халфа. При изпълнението на последвалия корнер Антонио Кандрева пробва далечен шут, който обаче попадна в обятията на Раду. Натискът на "нерадзурите" най-после даде резултат и те съумяха да вкарат 2 гола за 3 минути. В 31-ата Лукаку се разписа с глава след центриране на Кандрева, а в 33-ата белгиецът запази топката в наказателното поле и я подаде към Галярдини, чийто изстрел се оказа неспасяем за Раду. В 37-ата Кандрева направи добър пробив, но шутът му срещна тялото на Лукаку, който три минути по-късно също се отчете с пропуск след удар по земя.
В 47-ата минута след поредица от грешки в защитата на гостите топката отиде при Лукаку, който се оказа сам срещу вратаря, но изстрелът му беше отразен от Раду. В 60-ата Самир Ханданович успя да избие далечен удар на Санабриа. В 64-ата резултатът стана 3:0, след като Еспозито се разписа от дузпа, свирена за фаул на Кевин Агудело срещу Галярдини. По този начин младият нападател стана вторият най-млад голмайстор в клубната история (17 години и 172 дни) в мач от Калчото, отстъпвайки само на Марио Корсо (17 години и 97 дни).
В 67-ата Ханданович отрази нов опасен шут на Санабриа, а при последвалото изпълнение на корнер Лукаку изби от голлинията изстрел от воле на Николо Равела. В 71-ата белгийският национал се разписа за втори път в мача с мощен шут под гредата, след като Кандрева му асистира с пета. В 79-ата резервата Валентино Лазаро допусна груба грешка, извеждайки Агудело сам срещу вратаря, но ударът на колумбиеца мина встрани от вратата. Последните положения за гол в мача се откриха пред друга резерва на домакините - Стефано Сенси, който обаче на два пъти пропусна да добави името си сред голмайсторите.

С днешната победа Интер си гарантира, че ще завърши годината като лидер в класирането, събирайки 42 точки. Вторият Ювентус има същия актив, но е с по-лоша голова разлика. Междувременно, Дженоа остава на предпоследното 19-о място с едва 11 пункта, като се очаква това да е последният мач на Тиаго Мота начело на тима.

ИНТЕР - ДЖЕНОА 4:0

1:0 Лукаку (31')
2:0 Галярдини (33')
3:0 Еспозито (64' д.)
4:0 Лукаку (71')