Олимпиакос и Везенков загубиха от Цървена звезда в Евролигата

Олимпиакос загуби с 81:88 (21:16, 27:20, 13:25, 20:27) като гост срещу Цървена звезда в среща от предварителната фаза на Евролигата по баскетбол. Александър Везенков беше на полето 13.18 минути и реализира 5 точки, овладя една борба и направи една асистенция за гостите от Пирея.

Българинът отне и две топки. След първата половина на двубоя гръцкият гранд водеше в резултата с 48:36, но след почивката сърбите направиха обрат и с много по-силна игра в четвъртия период. Лоренцо Браун се отличи с 34 точки за Цървена звезда, докато Брандън Пол вкара 21 точки за Олимпиакос. Гърците заемат десето място в класирането с шест победи и девет поражения. Цървена звезда заема 12-та позиция до момента.

В друга среща от 15-ия кръг в турнира Барселона победи със 77:67 (20:16, 19:9, 17:20, 21:22) гостуването си срещу Байерн Мюнхен. Каталунците са с 12 успеха и само 3 поражения, като делят първото място с Реал Мадрид и Анадолу Ефес. Кори Хигинс завърши с 16 точки за обрата на Барса, докато Паул Ципсер вкара 19 точки за баварците. Байерн Мюнхен е на 14-то място в класирането.

Мачове от редовния сезон в Евролигата по баскетбол:

Химки Москва (Русия) - Жалгирис Каунас (Литва) 83:74
Анадолу Ефес Истанбул (Турция) - ЦСКА Москва (Русия) 80:81
Цървена звезда (Сърбия) - Олимпиакос (Гърция) 88:81
Байерн Мюнхен (Германия) - Барселона (Испания) 67:77
АСВЕЛ Вильорбан (Франция) - АЛБА Берлин (Германия) 93:81

В класирането водят Реал Мадрид, Барселона и Анадолу Ефес с по 12 победи и 3 загуби. На четвърто място е Макаби Тел Авив с 11 победи и 4 поражения, пред ЦСКА Москва (10-5) и други.