Когато Анчелоти беше уволнен на почивката

Карло Анчелоти има сериозни проблеми да спечели одобрението на феновете на Ювентус, когато е назначен за треньор на тима през 1999 г. Като играч, той е играе за два от големите съперници на "бианконерите" Милан и Рома. Освен това наследява на поста Марчело Липи, който е обожаван на “Деле Алпи”. Според мнозина Анчелоти не е на нивото на клуба. В предишната си работа той е уволнен от Парма, след като завършва 6-и в Серия "А" през 1998 г.

"Бяхме много различни, коментира Карло престоя си в Юве. - Аз бях момче от провинцията, а те бяха бизнесмени с костюми и вратовръзки. "Суоч" сред "Ролекс-и", пластмаса срещу злато."

В Ювентус всичко освен титлата е провал. В първия сезон на Анчелоти (1999-2000) тимът има преднина от девет точки пред Лацио осем кръга преди края, след това пет точки преднина три кръга преди края. В последния ден от сезона Лацио стига до успех с 3:0 над Реджина в слънчев Рим. По същото време на около 150 км на север в Перуджа буря забавя второто полувреме с 80 минути на мача на Юве, а резултатът е 0:0. Съдията Пиерлуиджи Колина позволява срещата да продължи, въпреки изключително тежките условия. Гостите имат нужда от победа, за да си осигурят титлата. Единственият гол в мача отбелязва Алесандро Калори, Юве губи с 0:1 и изпуска първото място.

През 2001 г. битката за титлата отново се решава в края. Анчелоти е осведомен, че ще бъде заменен в края на сезона. Ръководството на Ювентус взима странното решение да съобщи това решение на феновете на почивката на последния мач от сезона. Когато се случва това, "бианконерите" водят с 1:0 на Аталанта и все още имат шансове за титлата, макар и малки. Рома води с 2:0 срещу Парма след първото полувреме и стига до успех, който им носи Скудетото.

"Причината за напускането на Анчелоти?, обяснява собственикът на Юве Джани Аниели. - Трудно е да работиш в град, в който голяма част от феновете и медиите са срещу теб."

Играчите също са наясно. "Карло страдаше много, защото феновете на Ювентус не го харесвах, спомня си Алесио Такинарди. - Той никога не бе приет. Хората помнят престоя му в Торино като провал, защото не спечели нищо, но мисля, че имаше добри сезони. Разви се тактически."

Този опит носи на Анчелоти много успехи в следващата му работа в Милан. Сред тях е и труимф след дузпи на финала на Шампионската лига през 2003 г. на "Олд Трафорд"… срещу Ювентус.