Монтана се справи с Арда в Кърджали

Волейболистите на Монтана записаха трета поредна и общо 5-а победа в Суперлигата на България за мъже. Момчетата на треньора Даниел Пеев се справиха и биха като гости Арда (Кърджали) с 3:0 (27:25, 25:18, 25:22) в мач от 8-ия кръг на шампионата, игран тази вечер пред едва около 200 зрители в зала "Арпезос".

Така монтанчани остават на 4-о място във временното класиране с 5 победи, 3 загуби и 16 точки, с колкото е и 3-ия Добруджа. Арда пък продължава да е на предпоследната 11-а позиция с едва 1 победа, 7 загуби и 4 точки. В следващия 9-и кръг Монтана е домакин на шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас), докато кърджалийци ще гостуват на Добруджа. Срещите са съответно в петък (6 декември) от 18,30 часа и в събота (7 декември) от 18,00 часа.

Играчите от Монтана тръгнаха силно в първия гейм, след което домакините от Арда успяха да ги настигнат. Монтанчани, обаче, отново взеха инициативата и поведоха. Играта бе равностойна в следващите минути, но в крайна сметка гостите от Монтана измъкнаха гейма след 27:25. Втората част започна добре за монтанчани, но впоследствие тимът от Кърджали показа друго лице. Това продължи до средата на частта, след което ролите отново се размениха и Монтана увеличи аванса си след убедително 25:18. Третата част отново стартира под диктовката на Монтана. Лидерството се разменяше почти до края на гейма, но в ключовите моменти монтанчани излязоха напред и записаха чиста победа след 25:22 и 3:0.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - МОНТАНА 0:3 (25:27, 18:25, 22:25)