Лудогорец спечели точка в Москва, но всичко ще се реши в Разград (видео)

Oтборът на Лудогорец завърши 1:1 при гостуването си на ЦСКА (Москва) в мач от петия кръг на битката от груповата фаза на Лига Европа. Първото попадение в срещата реализира Клаудиу Кешерю, който се разписа в 66-ата минута. Девет минути по-късно обаче Фьодор Чалов успя да донесе точката на домакините.

"Орлите" вече се нуждаят от само точка, за да се класират за следващата фаза на Лига Европа, тъй като битката между Ференцварош и Еспаньол завърши при резултат 2:2.

Шампионът на България има седем точки, а унгарците са с една по-малко. Битката между двата тима в Разград ще реши спора за второто място в групата.

Треньорският тандем Станислав Генчев - Алекси Желязков заложи на Пламен Илиев под рамката на вратата. Пред него действаха Сисиньо, Георги Терзиев, Драгош Григоре и Антон Недялков. В халфовата линия бяха Анисе и Стефан Баджи, а пред тях действаше Марселиньо. Тримата в атака бяха Джоди Лукоки, Вандерсон и головата машина на "орлите" Клаудиу Кешерю.

Отборът на Виктор Гончаренко излезе в схема 3-5-2, а атаката на "червените" бе водена от Aрнор Сигурдсон и един от големите таланти на руския футбол Фьодор Чалов. Зад тях действаше хърватският национал Никола Влашич.

Първата опасност в сблъсъка бе пред вратата на "орлите". Абел Анисе направи фаул в близост до вратата на Пламен Илиев. Никола Влашич опита да се разпише, но опитът му не намери целта. Малко по-късно Лудогорец също създаде напрежение пред вратата на ЦСКА (Москва), но ударът на Марселиньо бе неточен.

В 11-ата минута "червените" направиха бърза атака. Иван Обляков задържа добре топката, след което намери Арнор Сигурдсон, който центрира по земя в наказателното поле към Чалов, но младият нападател не успя да засече подаването.

В 22-ата минута Влашич направи невероятен пропуск. Нападателят на ЦСКА получи перфектен пас по земя в наказателното поле от Марио Фернандес, но хърватският национал стреля високо над целта. Три минути по-късно Кристиан Бистрович пробва рефлекса на Пламен Илиев, но националът на България се справи.

В 36-ата минута Клаудиу Кешерю отправи мощен удар от дистанция, но Игор Акинфеев успя да избие коженото кълбо в ъглов удар.

До края на първата част не се стигна до ново интересно положение на стадион "ВЕБ Арена".

Второто полувреме започна с по-добри атаки на гостите от Разград. В 50-ата минута се откри и най-чистото положение за българите. Клаудиу Кешерю намери по феноменален начин в наказателното поле Джоди Лукоки, който обаче от няколко метра не успя да прати топката в мрежата на капитана на ЦСКА (Москва).

Първото попадение в Москва падна във вратата на ЦСКА. В 66-ата минута Драгош Григоре отправи отлично подаване в наказателното поле на домакините към Вандерсон, който веднага продължи за непокрития Кешерю, а за нападателя на "орлите" остана най-лесното - да забие своя четвърти гол в груповата фаза на Лига Европа.

В 76-ата минута "армейците" изравниха с гол на руския национал Фьодор Чалов. Талантът на ЦСКА пoлучи пас от резервата Ахметов, а Чалов успя да промуши топката между краката на Пламен Илиев и по този начин да стигне до гол в мрежата на българския шампион.

Три минути по-късно Чалов вкара своето второ попадение в срещата, но то бе правилно отменено  заради засада.

До края на срещата домакините се опитаха да стигнат до трите точки с центрирания в наказателното поле на българския шампион, а играчите на Лудогорец отговаряха с бързи контраатаки, от които обаче не се стигна до чисто голово положение. Битката в Москва завърши без победител - 1:1.

ЦСКА (МОСКВА) - ЛУДОГОРЕЦ 1:1