Циципас продължава на 1/2-финал в Лондон след бой над Зверев

Стефанос Циципас продължава с отличното си представяне на Финалите на АТП. Гъркът записа втора победа в група “Андре Агаси”, след като се наложи с 6:3, 6:2 над Александър Зверев. Така той си гарантира класиране на 1/2-финал в турнира.

Първият сет бе доста равностоен, като в началото всеки печелеше своето подаване. Циципас имаше леки колебания в петия гейм, в който трябваше пръв да спасява точка за пробив, но се справи и поведе с 3:2.

След това обаче гъркът се възползва от първия си и шанс за пробив в осмия гейм и наказа своя съперник, повеждайки с 5:3, а след това без особени проблеми взе и своето подаване, за да затвори сета с 6:3.

Във втория сет Циципас изцяло доминираше. Той проби още в първия гем, с което взе инициативата, а след това направи и втори пробив за 4:1 и на практика сломи съпротивата на опонента си, който до края успя единствено да запише още един гейм на сметката си, за да направи загубата малко по-почетна за крайното 6:2.

С този успех Циципас вече има две победи от два мача и поведе в класирането в групата с 2 точки и вече е сигурен участник в следващата фаза. Зверев остава на 2-ото място с 1 точка.