Играчите на Манчестър Сити са били ядосани в съблекалнята заради първия гол на Ливърпул

Футболистите на Манчестър Сити са били ядосани в съблекалнята, след като са видели повторение на ситуацията при първия гол на Ливърпул при загубата с 1:3 на "Анфийлд", съобщи халфът на шампионите Илкай Гюнкоган.
Защитникът на домакините Трент-Александър Арнолд игра с ръка в наказателното поле в шестата минута, но играта продължи, а 22 секунди по-късно при последвалата атаката Фабиньо вкара за 1:0.
Попадението беше потвърдено след разглеждане от системата за видеоповторения (ВАР).
"Видяхме още веднъж ситуацията в съблекалнята и за мен това е дузпа. Но ако попитате играчите на Ливърпул, те сигурно ще кажат: "Може да се даде, но е 50:50". Трудно е психически да преодолееш такова решение, а за нещастие те ни вкараха и втори гол малко след това", заяви Гюндоган.

Ливърпул вече има преднина от 9 точки пред Манчестър Сити, който се стреми към трета поредна титла, но в момента заема четвъртото място в класирането.
През миналия сезон Сити навакса изоставане от 10 пункта през втората половина от кампанията и спечели шампионата с точка пред Ливърпул.
"Трябва да приемем моментната ситуация, но има още много мачове до края. През януари на миналия сезон също изоставахме доста, но успяхме да обърнем нещата в наша полза", каза Гюндоган.