Цветан Соколов с уникален първи гейм срещу Факел (видео + снимки)

Националът Цветан Соколов бе единственият волейболисте на гранд Зенит (Казан), който игра на ниво при изненадващата домакинска загуба на тима от Факел (Новий Уренгой) с 0:3 (23:25, 23:25, 24:26) в мач от 3-ия кръг в Суперлигата на Русия.

Възпитаниците на Алексей Вербов играха безобразно слабо, а на фона на това Цветан Соколов записа уникален първи гейм.

Цецо записа 12 точки за своя тим в първата част (1 ас, 11 успешна атаки от 15 вдигнати топки - 73% ефективност в атака).

Удивително е, че при тази силна игра на българския диагонала, той получи едва 3 точки в атака през втората част от разпределителя Александър Бутко… и на практика бе изключен от играта.