Марсилия се съвзе след две загуби (видео)

Олимпик Марсилия се вдигна след две поражения и спечели с 2:1 срещу Лил в мач 12-ия кръг на Лига 1. Победата временно изкачи тима до трета позиция преди останалите срещи от кръга. Тимът на Лил, който беше там преди мача, бе изпреварен от днешния си съперник.

Морган Сансон откри резултата в 47-ата минута след грешка на вратаря Майк Манян, който изпусна топката при центриране от фаул от ляво. Камара върна топката назад и Сансон я вкара през защитниците.

В 79-ата минута Габриел от гостите си вкара автогол след атака от ляво и поредица от карамболи и рикошети в общо четирима играчи от двата отбола. Само след четири минути Адама Сумаоро (83) върна едно попадение с глава, засичайки центриране на Язиджи от корнер.

Така Марсилия успя да си върне самочувствието след поражението в неделя с 0:4 от Пари Сен Жермен и отпадането от Монако в Купата на Лигата с 1:2. Лил продължава да бъде без победа като гост в първенството, като има две равенства и четири поражения.