Поредна вратарска грешка провали Витоша, Славия продължава с победите (снимки+видео)

Отборът на Славия записа поредна победа, след като се наложи с 1:0 над Витоша (Бистрица) в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Това е четвърти пореден успех за "белите", които стигнаха трудно до трите точки във визитата си на "тигрите". В герой за Славия се превърна Георги Йомов (52), който отбеляза доста куриозен гол след вратарска грешка на младия Християн Василев. Младокът се отчете и с добри спасявания, но за пореден път през сезона Витоша допусна гол след груба грешка на вратарите.
40 Витоша - Славия 40 Витоша - Славия
В предишните си три срещи момчетата на треньора Златомир Загорчич спечелиха с по 1:0 над Ботев (Пловдив) и Царско село, а в последния кръг се наложиха над Берое с 2:1, което доведе до сътресения в Стара Загора. Днесшният успех върна Славия в първата шестица и изравни постижение от 2011 година, когато за последно постигна четири поредни успеха в първенството.
Витоша (Бистрица) е традиционно труден съперник за Славия. В първия кръг “белите” стигнаха до трите точки след обрат от 1:2 до 3:2. Днес Златомир Загорчич не можеше да разчита единствено на Ертан Томбак. Сърбинът заложи от първата минута на опитния Дарко Тасевски.
За Витопа днешния двубой пропусна нападателят Илия Димитров, който е аут до края на сезона. Поради наказание извън сметките бе и звездата Емил Гъргоров - Бадема.
В 5-ата минута Галин Иванов пусна добро подаване в коридор към Христо Попадийн, който опита да центрира по земя към втора греда. Стражът на Витоша Християн Василев успя да пресече подаването към Георги Йомов и да запази мрежата си суха. В 16-ата минута Лъчезар Котев спря с нарушение опасна атака на Славия, започната от Галин Иванов, за което получи и заслужен жълт картон.
В 22-ата минута Славчо Шоколаров стреля от границата на наказателното поле, но високо над вратата. В 42-ата минута отново Галин Иванов бе най-деен в отбора на Славия и опита да шутира към вратата на Василев, но Кристиян Кочилов постави тялото си на пътя на топката и блокира. В последната минута на редовното време на първата част домакините удариха греда.
Няколко подавания между Григор Долапчиев и Четин Садула завършиха с подаване на десния фланг за Мартин Станкев. Той опита центриране, но вместо това топката се насочи към вратата и за радост на Георги Георгиев се отби в гредата.
В 49-ата минута Славия пропусна най-добрата си възможност до момента в мача. Пред Янис Карабельов се откри шанс да стреля към вратата на Витоша от метър разстояние след подаване на Йомов, но Християн Василев се отчете с много добро спасяване.
В 52-ата минута Славия поведе с много куриозен гол на Георги Йомов. Голяма заслуга за попадението на крилото има стражът на Витоша Християн Василев, който направи фрапантна вратарска грешка. Стражът опита да изрита върната към него топка, но вместо това нацели крака на Йомов, след което топката се насочи право във вратата на домакините за 1:0. В 59-ата минута Радослав Кирилов стреля много неточно. Пет минути по-късно Христо Попадийн засече с глава центриране на Галин Иванов, но не успя да насочи удара си във вратата. В 74-ата минута Георги Купенов надскочи всички след центриране от ъглов удар, но нямаше късмет и стреля на сантиметри покрай страничната греда. В 80-ата минута Петър Патев изчисти слабо с глава, топката попадна на крака на Григор Долапчиев, но нападателят стреля високо в аут.
Две минути преди края на редовното време влезлият от резервната скамейка Илиян Мицански шутира от далечна дистанция, като ударът му не бе никак лош и можеше да попадне в горния десен ъгъл на вратата зад Василев. В добавеното време Галин Иванов изпълни много силно фаул, който Християн Василев изби. Топката попадна в Мицански, но нападателят не успя да преодолее вратаря с удар от няколко метра. Това бе и последното чисто голово положение в мача и Славия записа пореден успех в efbet Лига.
ВИТОША - СЛАВИЯ 0:1
0:1 Йомов (52)

Стартови състави:

ВИТОША: Християн Василев, Тодор Гочев, Венцислав Бонев, Румен Гьонов, Кристиян Кочилов, Георги Амзин, Четин Садула, Георги Купенов, Лъчезар Котев, Григор Долапчиев, Мартин Станкев