Фиорентина се завърна на победния път

Отборът на Фиорентина се завърна на победния път в Серия А, след като обърна от 0:1 до 2:1 коравия тим на Сасуоло в двубой от междинния 10-и кръг и постигна първи успех на “МАПЕИ Стейдиъм” от февруари 2014 година.
В предишния кръг “виолетовите” допуснаха противоречива загуба от Лацио у дома, като след мача новото попълнение Франк Рибери налетя на тъчрефера и получи наказание от три мача. Тази вечер “виолетовите” не можеха да разчитат и на Лука Раниери, Мартин Касерес и Пол Лирола.
Сасуоло също имаше кадрови проблеми, като треньорът Роберто Де Дзерби не можеше да разчита на цели седем футболисти.
Джереми Бога даде аванс на Сасуоло след чудесна индивидуална акция в 24-ата минута, дошла след подаване от Капуто. Резултатът се запази до почивката, а след паузата Фиорентина стигна до пълен обрат с голове на Гаетано Кастровили (63) и Никола Миленкович (81). Преди това гол на Марко Бенасио беше отменен поради засада.
С успеха "виолетовите" събраха 15 точки и вървят осми във временното класиране. Сасуоло е 15-и с 9. Лидер е Ювентус с 26.