Костадинов с жълт картон при равенство на Арсенал (видео)

Арсенал (Тула) се пребори за ценна точка при гостуването си на Ахмат от 14-ия кръг на руската Премиер лига. Двубоят завърши 1:1 след голове на Андрей Семьонов (20') за домакините и Еванс Кангва (77') за гостите.

Титуляр за Арсенал беше българският национал Георги Костадинов, който вчера поднови договора си с клуба. Родният халф получи жълт картон преди почивката.

Гостите имаха шанс да излязат напред в резултата в 15-ата минута, но след мощния удар на Игор Горбатенко и лек рикошет в Семьонов топката срещна гредата. Само пет минути по-късно Семьонов беше главно действащо лице в другото наказателно поле. Опитният бранител изпревари Кирил Комбаров и с глава откри за Ахмат.

До почивката Даниил Лесовой не успя да изравни от удобна позиция, а Костадинов беше декориран в жълто за нарушение срещу Одисе Роши.

В началото на втората част домакините пропуснаха да решат нещата в своя полза. Добри положения пропиляха Андрес Понсе и Бернард Бериша. В 77-ата минута Горбатенко изведе Кангва, който надбяга Ризван Уциев и технично преодоля Евгений Городов. Малко по-късно Роши беше изгонен и Ахмат доигра мача в намален състав.

С 13 точки домакините са в зоната на застрашените от изпадане, а в следващия кръг им предстои гостуване на Динамо (Москва). Арсенал също ще играе в столицата, но срещу Спартак (Москва).