Ювентус се възползва от грешки на Болоня и записа нова победа (видео)

Отборът на Ювентус постигна домакинска победа с 2:1 като домакин на Болоня в среща от 8-ия кръг на Серия “А”. Попаденията за "Старата госпожа" отбелязаха Кристиано Роналдо (19') и Миралем Пянич (54'), а за гостите точен беше техният защитник Данило (26').

Маурицио Сари беше направил три промени в състава на Ювентус след победата с 2:1 в дербито с Интер. Джанлуиджи Буфон замени Войчех Шчесни, Адриен Рабио получи шанс да бъде титуляр за сметка на Блес Матюиди, а Пауло Дибала отстъпи мястото си на Гонсало Игуаин, донесъл успеха над “нерадзурите”. Гостите, за които на скамейката беше Синиша Михайлович, пък играха в 4-3-3, като Родриго Паласио водеше тяхната атака, подкрепян по крилата от Рикардо Орсолини и Никола Сансоне.

Първият точен шут дойде в 15-ата минута и беше дело на Игуаин, но Лукаш Скорупски го спаси без проблем. Малко след това изстрел на Сами Кедира беше блокиран от противников играч. В 19-ата Роналдо взе топката след грешка на Ладислав Крейчи, напредна и я прати право в близкия долен удар на противниковата врата за 1:0. Гостите обаче съумяха да изравнят още в 26-ата минута след чудесен шут на Данило. В 32-ата Алекс Сандро отправи удар, но той беше спасен от Скорупски.

След изпълнение на корнер в 52-ата минута Роналдо отправи опасен удар с глава, но той беше избит от Скорупски. В 54-ата обаче след серия от неразбирателства в защитата на Болоня топката се озова в Пянич, чийто изстрел отново даде аванс на "бианконерите" в резултата.
В 59-ата коварен шут на Сами Кедира беше отразен от противниковия страж. В 64-ата Скорупски парира и удар на Игуаин. В 74-ата вратарят отново надделя над аржентинеца, а добавката на Федерико Бернардески беше блокирана от Данило. В 81-ата домакините организираха опасна контраатака, завършила с изстрел на Роналдо, който беше избит от Скорупски. В 83-ата Орсолини излезе на добра позиция, но не успя да нанесе добър удар. В добавеното време намиращият се в собственото си наказателно поле Матайс де Лихт с крак прати топката в своята ръка, но съдията прецени, че няма основания за дузпа. В последните секунди на мача резервата Федерико Сантандер имаше две отлични възможности да изравни. Първо след удар с глава той нацели напречната греда, а при добавката му със задна ножица Буфон успя да избие топката, с което победата отиде при "бианконерите".
Така Ювентус записа седма победа в осем мача в Серия "А", където е лидер в класирането с 22 точки. Болоня пък е 10-и с 9 пункта.

ЮВЕНТУС - БОЛОНЯ 2:1

1:0 Роналдо (19')
1:1 Данило (26')
2:1 Пянич (54')