Барса набра скорост с пета поредна победа, Меси отново се разписа (видео)

Барселона постигна пети пореден успех във всички турнири и поне за няколко часа излезе начело в Ла Лига. Този път шампионите разбиха Ейбар с 3:0 като гости в мач от 9-ия кръг след попадения на звездното трио в атака Антоан Гризман (13’), Лионел Меси (58’) и Луис Суарес (66’). За Лео това е второ поредно попадение след онова срещу Севиля в предишната среща.

Шампионите излязохас ударното си трио в атака - Лионел Меси, Луис Суарес и Антоан Гризман. В защита след 5-месечно отсъствие Самюел Юмтити зае мястото на санкционирания за натрупани жълти картони Жерард Пике. Аут поради наказание беще и Усман Дембеле. В средата партньори на Серхио Бускетс бяха Артур и Френки де Йонг, а Артуро Видал стартира на пейката.

Домакините от Ейбар са на 2 точки от зоната на изпадащите. Те не изневериха на схемата си 4-4-2 с Шарлeс и Серхи Енрик в предни позиции, които обаче днес нямаха никакъв шанс.

Домакините създадоха първата опасност в 4-ата минута, когато Фабиан Ореяна центрира, но негов съотборник не успя да засече. Луис Суарес веднага отговори с изстрел от около центъра, но не уцели вратата.
В 9-ата Клеман Лангле за малко да си забие автогол след центриране отляво. При последвалия корнер защитата на Барса остави играч на Ейбар да шутира, но топката профуча високо над гредата.
Баските не се притесняваха и атакуваха при всяка възможност и така в 13-ата ново хубаво подаване отляво намери Педро Леон в наказателното поле, но и неговият изстрел не намери целта.

Секунди след това "лос кулес" нанесоха своя удар. Далечен пас на Лангле изведе Гризман зад защитата, а отговарящият за него Пабло Де Бласис се подхлъзна. Така французинът спокойно излезе сам срещу вратаря и реализира и с помощта на дясната греда.
Попадението накара домакините да тръгнат в атака и последваха минути, в които те натискаха, а играчите на Барса се бяха прибрали. Стигна се до няколко центрирания пред Марк-Андре тер Стеген, но нищо по-сериозно.
Около 30-ата минута каталунците все пак изнесоха играта напред и Меси дори излезе сам срещу Марко Дмитрович, но сърбинът успя да избие топката от краката му.
Отделно в тези минути аржентинецът на два пъти претендираше за дузпи, но повторенията показаха, че такива по-скоро няма, каквото беше мнението и на рефера.

На почивката Ернесто Валверде замени Серджи Роберто с Нелсон Семедо, след като испанецът се оплака от болки в лявото коляно.
В 50-ата минута Меси изведе Суарес сам срещу вратаря и реализира, но след намесата на ВАР попадението не беше зачетено.
Уругвайският нападател имаше нов шанс шест минути по-късно след пас на Де Йонг, но Дмитрович улови без проблем.
В 58-ата Суарес пак можеше да шутира, но избра да подава, в резултат на което Меси завърши атаката с точен удар за 2:0.
Осем минути по-късно "блаугранас" сложиха точка на спора с трети гол. Подобно на първия, защитата на Ейбар беше преодоляна с дълго подаване, при което сега Меси излезе едно на едно с вратаря и подаде на Лучо за 3:0.

Това попадение обезкуражи баските и мачът се доиграваше. Меси пробва да вкара още веднъж от фаул в 83-ата минута, но не уцели вратата.
След това и Суарес пропусна хубав шанс.
В сряда Барселона гостува на Славия (Прага) в Шампионската лига, след което през уикенда ще почива заради отложеното дерби с Реал Мадрид.