Ранен шок не спря Барселона, фамозен Суарес нокаутира Интер (видео+галерия)

Отборът на Барселона нанесе първа загуба за сезона на Интер, побеждавайки го с 2:1 на своя "Камп Ноу" в мач от груповата фаза на Шампионската лига. Лаутаро Мартинес (3') даде аванс на гостите още в 3-ата минута, но Луис Суарес (58, 85') се превърна в герой за каталунците, като им донесе победата с два гола през второто полувреме.
Голямата новина в състава на Барселона беше завръщането на тяхната звезда Лионел Меси, който пропусна победата с 2:0 над Хетафе заради разтежение на адуктора на левия си крак. Негови партньори в атака бяха Луис Суарес и Антоан Гризман. Тъй като двамата леви бекове на тима Жорди Алба и Жуниор Фирпо са контузени, на тази позиция беше преместен Нелсон Семедо, а отдясно на отбраната стартира Сержи Роберто. Антонио Конте беше направил само две промени в състава на Интер след успеха с 3:1 над Сампдория. Диего Годин замени младия Алесандро Бастони, а Роберто Галярдини отстъпи мястото си на Николо Барела. В отсъствието на контузения Ромелу Лукаку атаката на отбора беше оформена от Лаутаро Мартинес и Алексис Санчес.
Още в 3-ата минута гостите попариха съперника си. Лаутаро се справи с Клеман Лангле и с диагонален изстрел по земя прати топката в далечния ъгъл на вратата, пазена от Марк-Андре Тер Стеген. В 15-ата  Сержи Роберто центрира към Антоан Гризман, но ударът му с глава мина над вратата. Същото се случи и с шут на Бускетс в 19-ата минута. В 25-ата Меси опита изстрел от дъгата на наказателното поле, но Самир Ханданович без проблеми улови топката. Две минути по-късно Антонио Кандрева се разписа, но при вдигнат флаг за засада. В 33-ата Семедо попречи на Барела да удвои аванса на Интер.
В 37-ата минута Тер Стеген изби опасен удар с глава на Лаутаро. В 40-ата далечен шут на Сенси мина над вратата, а малко след това Луис Суарес отправи слаб изстрел по земя, който не затрудни Ханданович. В 43-ата минута добра контраатака на Интер завърши с разочароващ удар с глава на Алексис в аут. Последва изпълнение на Меси от пряк свободен удар от много голямо разстояние, което попадна право в обятията на противниковия страж. Малко след това и Артур се отчете с пропуск. "Нерадзурите" организираха нова опасна контратака в последните секунди на първата част, но Семедо успя да блокира шута на Лаутаро.
В 57-ата минута съдията подмина претенции на Интер за дузпа за фаул срещу Стефано Сенси. Минута по-късно от границата на наказателното поле Суарес изравни за Барселона, засичайки с изумително воле центриране на резервата Артуро Видал. Малко по-късно уругваецът също искаше дузпа за нарушение срещу него, но вместо това му беше свирена засада. В 61-ата минута удар на Гризман се оплете във външната страна на мрежата. След това французинът беше заменен от Усман Дембеле, който бързо се отчете с два пропуска. В 77-ата Данило Д'Амброзио се опита да се възползва от излизане напред на Тер Стеген, но изстрелът му мина встрани от вратата.
В следващите минути домакините повече търсеха победата и така в 85-ата минута стигнаха до нужния за тази цел гол. Тогава Меси си проправи път между съперникови играчи и подаде топката към Суарес, който навлезе в наказателното поле и с премерен шут се разписа за втори път в мача. Нападателят не беше отбелязвал два гола в един двубой от турнира от септември 2016 г. насам. До края гостите с нищо не показаха, че искат да избегнат загубата и така след последния съдийски сигнал трябваше да се примирят с нея.

Така Барселона събра 4 точки и се изравни с Борусия (Дортмунд) в класирането на група F. Интер, както и Славия (Прага) остават с по една точка всеки.

БАРСЕЛОНА - ИНТЕР 2:1

0:1 Лаутаро (3')
1:1 Суарес (58')
2:1 Суарес (85')