Атлетико заложи на тризъбеца и резултатът е отличен (видео)

Атлетико Мадрид не остави съмнения в превъзходството си над Локомотив (Москва) и стигна до трите точки след победа с 2:0 като гост. Това беше среща от втория кръг на група “D”, в която са още Ювентус и Байер (Леверкузен). В Торино италианците спечелиха очаквано - с 3:0. Така сега Атлети и Юве са с по 4 точки, руснаците са с 3 точки, а германците са последни без нито една.

Диего Симеоне върна Алваро Мората в състава, след като нападателят пропусна дербито с Реал Мадрид заради наказание. Така в игра видяхме едновременно Диего Коща, Мората и Жоао Феликс и това определено се хареса на феновете на тима. Витоло и Киърън Трипиър седнаха сред резервите. Руският първенец се построи в 4-1-4-1 с Фьодор Смолов на върха на атаката.

21 Локомотив Москва - Атлетико Мадрид

Първата част беше добра за “дюшекчиите”, но в нея гол не падна. Диего Коща сътвори най-големия пропуск, след като не успя да реализира от няколко метра на празна врата. Вратарят Гилерме пък спаси останалите опасности, като Мората имаше “златен” шанс в 38-ата минута.

Втората част започна като по поръчка за испанците. Само три минути след подновяването на играта Мората напредна отдясно и пусна пас към връхлитащия Феликс, който стреля, вратарят спаси, но младият португалец направи добавка, която вече нямаше как да бъде отразена - 1:0 за Атлетико.

Феликс и Мората изработиха и втория гол, но той беше реализиран от Томас Партей в 58-ата минута. Бившият играч на Бенфика центрира към Мората, който пък веднага насочи към тъмнокожия халф и той нямаше как да сгреши. Ситуацията при паса на испанския нападател към Партей беше много ”тънка” за евентуална засада, но ВАР се произнесе - гол.

Вече за “рохибланкос” стана лесно, а за домакините - още по-трудно. “Железничарите” можеха да се върнат в мача в 73-ата минута, когато Гжегож Криховяк накара Ян Облак да спасява. В заключителните секунди и Димитри Баринов нямаше шанс да вкара, след като нацели гредата.

В следващия кръг на 22 октомври Атлетико приема Леверкузен, а Локо гостува в Торино.