Тодор Скримов с 13 точки, Енисей взе само гейм на Зенит (Санкт Петербург) в Русия

Волейболният национал Тодор Скримов и неговият Енисей (Красноярск) допуснаха втора поредна и общо 10-а загуба в руската Суперлига. Играчите на Александър Климкин взеха само гейм и отстъпиха у дома на силния тим на Зенит (Санкт Петербург) с 1:3 (21:25, 15:25, 28:26, 18:25) в мач от предпоследния 20-и кръг на редовния сезон на първенството, игран този следобед.

Въпреки поражението, Енисей е на 7-о място във временното класиране с 8 победи, 10 загуби и 26 точки. В последния 21-и кръг на редовния сезон Скримов и съотборниците му са отново домакини, но този път на действащия шампион Кузбас (Кемерово). Срещата е в събота (7 март) от 12,00 часа българско време.

Тодор Скримов изигра стабилен мач за Енисей и завърши с 13 точки (41% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане). Ян Ерещенко пък стана най-резултатен за домакините със 17 точки (2 аса, 50% ефективност в атака и 39% позитивно посрещане), но и това не помогна за успеха.

За тима на Зенит германската звезда Георг Гроцер заби страхотните 29 точки (4 блока, 1 ас и 69% ефективност в атака) за победата.

ЕНИСЕЙ (КРАСНОЯРСК) - ЗЕНИТ (САНКТ ПЕТЕРБУРГ) 1:3 (21:25, 15:25, 28:26, 18:25)
ЕНИСЕЙ: Валентин Стрилчук, Кирил Клец 14, ТОДОР СКРИМОВ 13, Ян Ерещенко 17, Дмитрий Жук 5, Александър Крицкий 8 - Александър Янутов-либеро (Сергей Платаненков, Антон Мисин, Роман Жос 2, Данил Гаврилов 2)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР КЛИМКИН
ЗЕНИТ: Дмитрий Ковальов 6, Георг Гроцер 29, Лукаш Дивиш 2, Ореол Камехо 14, Иван Яковлев 10, Игор Филипов 5 - Евгений Андреев-либеро (Кирил Урсов 3)
Старши треньор: ТУОМАС САМЕЛВУО.