Лацио полетя към Скудетото, "орлите" над всички в Серия "А" (видео)

Отборът на Лацио победи Болоня с 2:0 на “Олимпико” в първия мач от 26-ия кръг на Серия “А”. Попаденията отбелязаха Луис Алберто (18') и Хоакин Кореа (21'). По този начин домакините се изкачиха на върха в Калчото за първи път от 2010 година насам. Също така, за последно бяха лидери в италианския елит на този етап от сезона през 1998/1999.

Още във 2-ата минута Кореа пропусна чудесна възможност да открие резултата. В 5-ата пък Алберто изпълни пряк свободен удар от много удобна позиция, но топката не попадна в рамките на вратата. В 11-ата удар по земя на Чиро Имобиле мина на сантиметри от гредата. В 16-ата Кореа се измъкна от противниковата защита, но с блестяща изява Лукаш Скорупски успя да го спре.
Логичното се случи в 18-ата минута, когато лациалите поведоха след точен шут на Алберто от границата на наказателното поле. Секунди по-късно Болоня отговори с опасен изстрел на Роберто Сориано, но Томаш Стракоша направи голямо спасяване. В 21-ата минута обаче римляните удвоиха своя аванс, като от третия си опит в мача Кореа съумя да се разпише. До края на полувремето Орсолини се отчете с нови два пропуска.
В началото на втората част Стракоша изби шут на Сориано в корнер. При последвалото му изпълнение стражът се справи и с удар на Орсолини. В 52-ата минута, при следващото центриране от корнер на "рособлу", Стефано Денсвил игра с топката, Стракоша я изби, но след това тя отново се удари в защитника и премина голлинията. ВАР обаче показа, че вторият досег на топката с Денсвил е бил в ръката му и така попадението не бе зачетено.
В 62-ата Имобиле направи впечатляващ пробив, но прехвърлящият му удар излезе в аут. В 68-ата Такехиро Томиясу се възползва от грешка на Стефан Раду и прати топката в съперниковата мрежа, но голът не бе признат заради засада на Родриго Паласио по-рано в атаката. В 74-ата отлична възможност се откри пред аржентинския ветеран, но Стракоша излезе и изби топката с крак. Последното положение за гол в мача сътвори Никола Сансоне в добавеното време, но изстрелът му се оказа неточен.
Така Лацио събра 62 точки и зае първото място в Серия "А". Вторият Ювентус (60 точки) и третият Интер (54 точки) обаче са съответно с един и два изиграни мача по-малко. Съставът на Синиша Михайлович пък е десети с 34 пункта в своя актив.

ЛАЦИО - БОЛОНЯ 2:1

1:0 Алберто (18')
2:0 Кореа (21')