Рома си свърши работата в Белгия (видео)

Рома се класира за осминафиналите на Лига Европа, след като завърши 1:1 при гостуването си на Гент. Италианците бяха спечелили първата среща с 1:0 и с общ резултат 2:1 продължават напред.

Белгийците започнаха активно и създадоха няколко положения в началото. В 25-ата минута Безус центрира великолепно и сложи крака на Давид, който откри резултата. Рома много бързо отговори на удара и вкара така ценния гол на чужд терен. Мхитарян проби и изведе Джъстин Клуйверт, а холандецът прати топката в мрежата.

Попадението бе тежък удар за домакините, но те продължиха да атакуват. Давид бе близо до ново попадение, а до почивката и Оджиджа можеше да се разпише.

През второто полувреме Гент натисна и опитваше атака след атака, но така и не успя да стигне до втори гол. Домакините пропуснаха няколко положения поне да върнат интригата и напуснаха надпреварата.