Рома удължи черната серия на Каляри след голово шоу (видео)

Отборът на Рома надви Каляри с 4:3 като гост в зрелищен двубой от 26-ия кръг на Серия “А”. Така сардинците нямат победа в последните си 12 шампионатни мача, като бройката им поредни срещи без успех над този съперник е същата.

Домакините поведоха в резултата в 28-ата минута, когато Жоао Педро прехвърли по отличен начин Пау Лопес. Едва около 60 секунди по-късно обаче Джъстин Клуйверт центрира, топката се удари в Лука Пелегрини и Калинич с глава я насочи в мрежата. В 41-ата минута хърватинът отново се разписа, този път след асистенция на Хенрих Мхитариян. В 64-ата нападателят свали топката с глава за Клуйверт, който напредна и приключи атаката с гол.

В 75-ата минута гостуващата отбрана позволи на Гастон Перейро да направи пробив и да намали изоставането на своя тим. В 81-ата обаче топката премина голлинията на “рособлу” след центриране от фаул на Александър Коларов, като за автор на попадението бе зачетен Мхитариян. В 89-ата домакините си спечелиха дузпа с игра с ръка на Крис Смолинг. Лопес спаси изпълнението на Педро от бялата точка, но добавката на бразилеца се оказа успешна за крайното 3:4.

Така Рома е 5-и в класирането с 45 точки, докато Каляри е 11-и с 32 пункта.