Кенин с нова загуба след титлата от Австралия

София Кенин (САЩ) допусна трета поредна загуба в Тура на WTA след спечелването на титлата на Откритото първенство на Австралия по тенис в началото на месеца. Поставената под номер 6 Кенин загуби от украинката Даяна Ястремска с 3:6, 6:7(3) във втория кръг на силния турнир на твърди кортове в Доха (Катар) с награден фонд 3,24 милиона долара.

21-годишната американка от руски произход, която почиваше в първия кръг, допусна единствен пробив в четвъртия гейм на първия сет, след което Ястремска зарази аванса си, за да поведе в резултата. Във втората част Кенин реализира ранен брейк и поведе с 3:0, но украинката отвърна със серия от пет поредни гейма, а при 5:4 тя сервираше за мача, но не успя.

Така се стигна до тайбрек, в който поведе с 4:1 точки и не допусна обрат. Така за втора поредна седмица американката загуби първия си мач, както и на турнира в Дубай на 18 февруари. Поставената под номер 8 Петра Квитова (Чехия) пък продължава напред след 4:6, 6:3, 6:0 над испанката Карла Суарес Наваро в мача между две от бившите шампионки от надпреварата.

Победителката от 2016 година Суарес Наваро взе първия сет с единствен пробив в петия гейм, но във втората част носителката на титлата през 2018 година Квитова дръпна с 3:0 и удържа аванса си, за да изравни. Чехкинята доминираше в третата част и стигна до пълен обрат, а за място на четвъртфиналите тя ще срещне бившата шампионка от "Ролан Гарос" през 2017 година Елена Остапенко (Латвия).