София Кенин с впечатляващ обрат в Лион

Поставената под номер 1 София Кенин (САЩ) направи впечатляващ обрат и се класира на четвъртфиналите на турнира по тенис за жени в Лион. Американката изоставаше със сет и 3:5 във втория, когато спаси разиграване за мача и в последствие надви квалификантката Жаклин Кристиан с 6:7(5), 7:5, 6:4 за два часа и 31 минути.

Кенин и Кристиан, на по 21 години и бивши партньорки на двойки, изиграха много драматичен мач, в който направиха по 32 печеливши удара и сбор от 91 непредизвикани грешки. Американката поведе с ранен пробив и спаси три шанса на Кристиан да го върне в шестия гейм, но румънката все пак го направи в осмия за 4:4.

Двете тенисистки си размениха по още един пробив в следващите два гейма и така се стигна до тайбрек, в който Кенин допусна един мини-брейк повече от Кристиан и загуби с 5:7. Американката бе изправена и пред елиминация при 4:5 във втория сет, но спаси опита за пробив и същевременно мачпойнт, след което взе двете допълнителни разигравания и изравни. Тя постигна моментален пробив в 11-ия гейм и спечели четвъртата топка за сета в 12-ия за крайното 7:5.

Кенин записа два пробива в осмия и десетия гейм на втория сет, което й позволи да затвори мача при 6:4.

Следващата съперничка на американката ще бъде френската уайлдкард участничка Осеан Доден, която отстрани швейцарката Жил Тайхман без игра.