Казанлък надделя над Славия в НВЛ-жени

Волейболистките на Казанлък Волей записаха 7-а победа в НВЛ-жени, след като надделяха много трудно и драматично като гости над Славия с 3:2 (23:25, 25:19, 25:14, 26:28, 15:9) в мач от 11-ия кръг, игран този следобед в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

"Розите" заемат 5-о място във временното класиране със 7 победи, 9 загуби и 18 точки. Славия пък е 7-и с 3 победи, 13 загуби и 11 точки.

В първата част ролите се разменяха постоянно, като повеждаше ту единият, ту другият отбор. В крайна сметка Славия успя да наложи волята си и да поведе след 25:23. Във втория гейм играта започна равностойно, но след средата казанлъчанки набраха инерция и взеха инициативата, за да изравнят след 25:19. Възходящата им линия продължи, като впоследствие "розите" поведоха след убедителното 25:14.

Решителната четвърта част започна под диктовката на момичетата на Борислав Крачанов, но Славия успя да изравни и да вкара интрига. "Белите" успяха да поведат, като запазиха предимството почти до края, когато играта бе точка за точка. Казанлък дори имаше един мачбол, но не успя да го реализира и така срещата влезе в тайбрек след 28:26 за Славия. Там доминацията на "розите" бе пълна и те се поздравиха с победата след 15:9 и 3:2 гейма.