Ботев (Ихтиман) прекъсна победната серия на Ботев (Луковит) след драма

Тимът на Ботев (Ихтиман) сътвори изненадата на кръга в Западната група на второто ниво от волейболния шампионата при мъжете - Висшата лига. Волейболистите на Петко Карабонев надделяха драматично като домакини над лидера в класирането Ботев (Луковит) с 3:2 (16:25, 16:25, 25:20, 25:17, 15:11) в мач от 15-и кръг, изигран в залата на СУ "Христо Ботев".

Така ихтиманци нанесоха първо поражение на съименника си и прекъснаха победната му серия от 12 успеха. Въпреки това остават осми със 7 точки (3 победа, 11 загуби), луковитци са с 36 точки и баланс 12:1

Гостите поведоха убедително в първите две части, но не успяха да довършат започнатото в третия гейм. Съперникът владееше положението и в четвъртата част, и срещата влезе в тайбрек.

Там домакините бяха категорични и се поздравиха с победата след почти два часа игра.

Категорична победа след серията от три загуби записа съставът на Звездец (Горна Малина). Състезателите на Иван Генков надиграха Миньор (Перник) с 3:0 (25:18, 25:21, 25:17) в домакинска среща.

Волейболистите от Горна Малина изместиха перничани от петото място, като имат в актива си 19 точки и баланс 6:7, като са с мач по-малко, но с по-добро геймово съотношение.

Пети пореден успех постигна Град (Белоградчик), който се наложи над Етрополе с 3:1 (25:17, 22:25, 25:20, 25:20).

Тимът от Белоградчик е втори в таблицата с 28 точки (10 победи, 4 поражения), етрополци са девети с 8 точки (2 успеха, 11 загуби)

Момчетата на Христо Христов доминираха почти през цялото време, като единствено в ключовите моменти на втория гейм позволиха на съперника да изравни и да спечели частта. В следващите два гейма доминацията на състезателите от Северозапада отново бе налице и те постигнаха десетата си победа в първенството. Драматичен успех записа

Сливнишки герой (Сливница)

при гостуването си на Тетевен Волей. Играчите на Мартин Стоев надделяха драматично над "зелените" с

3:2 (21:25, 20:25, 25:13, 28:26, 15:9)

след пълен обрат.

Воденият от Петър Мечкаров тим е седми в таблицата с 18 точки (5 победи, 7 загуби), съперникът се изкачи на третата позиция с 19 точки, 8 успеха и 5 поражения

Гостите започнаха силно в първия гейм, с добра преднина, след което играта продължи точка за точка. След 17-та точка тетевенци се откъснаха и поведоха. Във втората част Тетевен Волей продължи възходящата си линия и увеличи аванса си. Волейболистите от противниковия отбор се мобилизираха и поведоха ударно с 10:0, което предреши развоя на гейма, приключил 25:13 за сливничани. Четвъртата част бе доста напрегната и драматична - двата отбора бяха равностойни, след което домакините поведоха. Ролите се размениха, след което отново се завърза интрига. В тайбрека домакините поведоха, но не успяха да задържат темпото и сливничани направиха обрат. Момчетата на Мартин Стоев изковаха победата след 15:9 и крайното 3:2 гейма.