Черно море превзе Русе и направи сериозна заявка за първата шестица (видео)

Отборът на Черно море започна по успешен начин пролетната си кампания в efbet Лига. “Моряците” победиха с 2:0 при визитата си на Дунав в мач от 21-ия кръг на родния шампионат. Варненци доминираха през по-голямата част от срещата и заслужено си тръгнаха с три точки от Русе. Играчите на Илиан Илиев стигнаха до успеха с по едно попадение във всяко полувреме. Патрик Андраде откри в началото на мача, а след почивката Матиас Курьор удвои.

Домакините от своя страна не показаха много положителни неща на терена и трябваше да се примирят с поражението на собствения си стадион. Финансовата нестабилност при “драконите” през зимата явно се отрази и на терена и отборът ще трябва да стяга редиците за борбата за оцеляване в елита.

Резултатът бе открит от гостите още в петата минута. Тогава една избита от защитата топка попадна на пътя на Патрик Андраде и той с мощен шут с левия крак прониза Благой Макенджиев.

В 29-ата минута Черно море можеше да удвои преднината си. Мартин Минчев бе изведен на чиста позиция срещу Манекджиев, но ударът му с десния крак срещна гредата на вратата на Дунав.

В 53-ата минута резултатът вече беше 2:0 в полза на “моряците”. Иса бе изведен сам срещу вратарят. Ударът му бе спасен от Макенджиев, но топката попадна у Матиас Курьор, който без да се бави я прати в опразнената врата.

До края на мача Черно море продължи да е по-активният тим на терена и да контролира събитията в срещата. Така или иначе обаче до нови опасности пред вратата на Макенджиев не стигна, а в същото време Миодраг Митрович нямаше работа, тъй като домакините не успяха да го застрашат.

В класирането “моряците” вече са на пета позиция с актив от 32 точки. Битката за топ 6 продължава с пълна сила, но играчите на Илиан Илиев изглеждат като един от фаворитите за влизане в горната част на таблицата. Дунав от своя страна е на 12-а позиция със 17 точки и вече е в зоната на баражите за оставане в елита.

ДУНАВ - ЧЕРНО МОРЕ 0:2
0:1 Андраде (5)
0:2 Курьор (53)