Резервите на Зенит (Казан) отнесоха НОВА

Цецо Соколов и Зенит пред отпадане от Шампионската лига (видео)

Националът Цветан Соколов и неговият клуб Зенит (Казан) записаха категорична победа като гост над аутсайдера НОВА в Новокуйбшевск с 3:0 (25:15, 25:16, 25:23) в мача от 18-ия кръг на Суперлигата на Русия.

Старши треньорът на Зенит Алексей Вербов даде почивка на повечето си титуляри и възможност за игрова практика на повечето си резерви преди важния мач срещу водения от Пламен Константинов лидер Локомотив (Новосибирск) на 22 февруари.

Така Цветан Соколов, Александър Бутко, Ървин Нгапет, Артьом Волвич, Вадим Лихошерстов и либерото Валентин Голубев останаха сред резервите.

Алексей Вербов заложи на Максим Михайлов като диагонал, а останалите в стартовия състава бяха Лоран
Алекно, Фьодор Воронков, Андрей Сурмачевский, Алексей кононов, Алексей Самойленко и либерото Валентин Кротков.

Надмощието на Зенит бе много голямо и само в третата част волейболистите на НОВА играха равностойно на съперниците си.

Максим Михайлов заби 16 точки (2 аса, 2 блока, 80% ефективност в атака - 12 успешни атаки от 15 опита) за успеха. Андрей Сурмачевский добави 14 точки, а Фьодор Воронков и Алексей Самойленко записаха по 8 точки.

Цветан Соколов все пак влезе за малко в игра и записа 1 то

За НОВА Денис Шенкел записа 9 точки.

На 19 февруари Зенит приема в Казан турския Халкбанк (Анкара), с национала Георги Сеганов, в последен мач от груповата фаза на Шампионската лига, а на 22 февруари гостува на Локомотив в Новосибирск в дербито за върха в Суперлигата на Русия в мач от 19-ия кръг.

НОВА (НОВОКУЙБИШЕВСК) – ЗЕНИТ (КАЗАН) 0:3 (15:25, 16:25, 23:25)