Садио Мане се завърна с победен гол за Ливърпул

Садио Мане се завърна в игра и донесе победата на Ливърпул при гостуването на Норич. Сенегалският нападател влезе в игра като резерва, в 78-ата минута отбеляза единственият гол в мача. Мърсисайдци спечелиха на “Кароу Роуд” с 1:0 и записаха 25-а победа от 26 мача във Висшата лига. “Червените” имат преднина от 25 точки пред втория Манчестър Сити.

Отборът на Юрген Клоп имаше проблеми да преодолее сгъстената защита на “канарчетата”. Гостите не успяха и да създадат много положения. Те вдигнаха темпото след час игра и особено след влизането на Мане и в крайна сметка стигнаха до гол, който им донесе трите точки. Те продължиха няколко серии, след като вече 43 поредни срещи в първенството нямат загуба. Днес отборът записа 17-а поредна победа в шампионата.

Почивката очевидно се бе отразила добре на Ливърпул, тъй като тимът започна гостуването на Норич във вихрено темпо. Мърсисайдци имаха смазващо превъзходство в първите минути, като създадоха и няколко положения. Първият удар към вратата на домакините бе дело на Александър-Арнолд в 12-ата секунда на срещата. Условията за игра не бяха идеални поради влиянието на бурята "Денис", която тормози Англия. Силният вятър се отразяваше и на двата отбора.

Домакините на два пъти успяха да организират добри контраатаки, но не се стигна до удар. След бурното начало темпото леко спадна, тимът на Клоп владееше топката почти през цялото време, но “канарчетата” се справяха и не допускаха опасни ситуации пред вратата си.

В 36-ата минута Норич дори можеше да поведе. Руп бе великолепно изведен зад защитата на гостите и се оказа сам срещу Алисон. Той опита да подаде на Пуки, но вратарят на Ливърпул се намеси блестящо и предотврати попадение. Към края на полувремето “червените” натиснаха, но не успяха да стигнат до нещо сериозно пред вратата на Крул.

След почивката на пръв поглед нещата не се бяха променили. Домакините почти не играеха с топката, но постепенните атаки на Ливърпул не успяваха да преодолеят сгъстената защита на съперника. Наби Кейта, през когото минаваха доста топки, не можеше да намери точния пас, с който да изведе съотборник на стрелкова позиция. Салах също не беше в най-добрия си ритъм, като на няколко пъти загуби топката.

Нещата малко се промениха от 58-ата минута. Тогава Крул трябваше да отразява силен удар на Кейта. Секунди по-късно вратарят на Норич направи блестящо двойно спасяване. Салах успя да се завърти великолепно в наказателното поле и стреля. Крум отрази, а след това се намеси при добавката, като Кейта отблизо не успя да прати топката в мрежата.

След час игра Клоп пусна в игра Садио Мане. Той влезе на мястото на Окслейд-Чембърлейн, а Фабиньо замени Вайналдум. В този период мърсисайдци значително увеличиха темпото и поставиха домакините под сериозен натиск. Гол обаче не падаше, а в 72-ата минута при една от редките атаки на домакините Тетей удари греда с удар от дистанция.

Влизането на Мане оказа влияние и изостри играта на “червените”. Именно той реализира победния гол в 78-ата минута. Великолепно подаване на Хендерсън го изведе, а Садио овладя топката в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл. За него това бе гол номер 100 в английския футбол.

Попадението успокои гостите и те контролираха нещата, а четири минути преди края Фирмино направи голям пропуск, като не успя да засече топката пред опразнената врата след центриране на Александър-Арнолд. Минута преди края Норич стигна до първия си удар в очертанията на вратата. Добра атака бе завършена от Пуки, но топката отиде в ръцете на Алисон.

НОРИЧ - ЛИВЪРПУЛ 0:1
0:1 - Мане (78)