Възходът на Дженоа продължава (видео)

Дженоа победи с 3:0 като гост Болоня и продължи серията си от добри резултати в последните седмици. Адама Сумаоро, Антонио Санабриа и Доменико Кришито (от дузпа) реализираха попаденията за "грифоните", които за първи път от старта на сезона постигнаха две поредни победи и вече са в серия от 4 мача без загуба.

Болоня завърши двубоя с 9 човека, след като червени картони получиха Йерди Схаутен и Стефано Денсвил. Преди този мач тимът на Синиша Михайлович имаше три поредни успеха, а с евентуален успех днес можеше да се изкачи в Топ 6 на класирането в Серия "А".

Михайлович не можеше да разчита на доста от титулярите си заради контузии, но след изтърпяно наказание в състава се завърна Андреа Поли. Ветеранът в редиците на Дженоа Горан Пандев пък се контузи още в началото и беше заменен от Андреа Пинамонти.

Болоня имаше сериозно надмощие в първите минути и гостите с доста късмет удържаха нулевото равенство. Най-доброто положение се откри пред Рикардо Орсолини, но Матия Перин спаси неговия изстрел. Гостите пък можеха да открият при първата си голова ситуация, но Лукаш Скорупски разочарова Санабриа.

В 28-ата минута Дженоа излезе напред след комбинация между две от януарските си попълнения. Андреа Мазиело намери Сумаоро и бившият футболист на Лил откри головата си сметка в Серия "А". Нещата станаха още по-лоши за Болоня малко по-късно, когато Схаутен извърши грубо нарушение срещу Валон Бехрами и получи директен червен картон.

Точно преди почивката гостите от Генуа стигнаха и до втори гол. Негов автор стана Санабриа, който тръгна от собствената половина, напредна и с диагонален изстрел преодоля Скорупски.

Болоня можеше да върне интригата в двубоя, но пропуски през второто полувреме направиха Поли, Матиас Сванберг и Муса Барой. В 89-ата минута Денсвил фаулира Стураро в наказателното поле и това означаваше дузпа плюс втори жълт картон за бранителя. От бялата точка ветеранът Кришито узакони победата на Дженоа.

В следващия кръг Болоня ще е домакин на Удинезе, а Дженоа ще приеме Лацио.