Болоня шокира Рома на “Олимпико” (видео)

Болоня постигна донякъде изненадваща победа с 3:2 над Рома в гостуването си на “Олимпико”. Двата тима се изправиха един срещу друг в първи мач от 23-ия кръг на Серия “А”. Гостите обаче показаха доста приятен футбол и изненадаха неприятно своя съперник, като си тръгнаха с трите точки след голове на Рикардо Орсолини в 16-ата и Муса Бароу в 26-ата и 51-ата минута. Стефано Денсвил междувременно си вкара автогол в 22-ата минута, а Хенрих Мхитарян направи загубата на “Вълците” по-почетна в 72-ата минута.

Мачът започна с шанс за Дженгиз Юндер в 13-ата минута, но останал очи в очи с вратаря той не успя да го преодолее. Три минути по-късно обаче Болоня откри резултата. Муса Бароу пусна страхотен пас с външен фалц към Орсолини, който от движение засече топката за 0:1.

В 22-ата минута щастието се усмихна на домакините и резултатът бе изравнен по малко куриозен начин, след като Стефано Денсвил игра неразчетено при едно центриране по земя и си вкара автогол.

В 26-ата минута обаче гостите бързо си върнаха преднината след като Бароу шутира от границата на наказателното поле и след рикошет кълбото се озова във вратата за 1:2.

До края на полувремето играчите на Синиша Михайлович можеха да увеличат преднината си, но първо Матиас Сванберг направи голям пропуск в 34-ата минута, а след това в 42-ата минута Родриго Паласио изскочи сам срещу вратаря, но Пау Лопес спаси удара му.

Все пак Болоня стигна до трети гол в началото на втората част. В 51-ата минута Бароу напредна с топка в крака, елегантно финтира Джанлука Манчини и стреля по земя за 1:3.

Едва тогава играчите на Рома се събудиха и се хвърлиха в атака в търсене на обрат. В 59-ата минута Бруно Перес излезе на добра позиция, но стреля в ръцете на Лукаш Скорупски. След това в 63-ата минута Мхитарян бе задържан в наказателното поле, но след намесата на ВАР вместо дузпа бе отсъдена засада.

В 72-ата минута арменецът върна интригата, вкарвайки за 2:3 с глава след центриране на Перес. След това в 79-ата минута Един Джеко можеше да възстанови равенството, но ударът ме бу спасен.

В 80-ата минута обаче устремът на домакините бе прекършен от Браян Кристанте, който извърши необмислен фаул в средата на терена и получи директен червен картон.

Все пак “Вълците” не се предадоха и пробваха финален щурм, но в края и Скорупски отказа нападателите на съперника с две блестящи спасявания, за да запази резултата непроменен и да подсигури успеха на своя тим.

Това бе трета поредна победа за Болоня и тимът излезе на 6-ото място с 33 точки. Рома пък остава на 5-ата позиция с 39 спечелени точки до момента.