Селтик бие 5:0, Рейнджърс допусна късен обрат

Селтик върви все по-уверено към поредната си титла. След 26-ия кръг “детелините” увеличиха преднината си пред Глазгоу Рейнджърс на 10 точки. Отборът на Нийл Ленън разгроми с 5:0 Хартс, а в същото време Рейнджърс се провали при гостуването си на Килмарнък и отстъпи с 1:2, въпреки че водеше на почивката.

Селтик имаше трудности само до първия гол, дело на Оливие Нтчам в 30-ата минута. През второто полувреме “зелено-белите” се развихриха и вкараха четири безответни попадения чрез Кристофър Юлиен, Калъм Макгрегър, Райън Кристи и Йозо Симунович. Марсел Лангер от гостите пък беше изгонен в самия край на двубоя.
Рейнджърс не очакваше да сбърка срещу непретенциозния Килмарнък и поведе с точен изстрел на Скот Арфийд (32), но след почивката футболистите на Стивън Джерард изпуснаха контрола над мача. Стивън О’Донъл изравни в 77-ата минута, а в 88-ата Еймън Брофи донесе успеха на домакините, които са в средата на класирането.

Бившият футболист на ЦСКА-София Тони Уот влезе като резерва за Мадъруел при драматичната загуба от Сейнт Джонстън (1:2). Уот се появи на терена в 64-ата минута при 1:1, но в 82-ата Кристи Манзинга получи червен картон и остави Мадъруел в намален състав. Домакините се възползваха в добавеното време, когато с гол на Крис Кейн стигнаха до трите точки.

В другите мачове снощи Ливингстън се наложи с 2:1 над Сейнт Мирън, а Хибърниън срази Рос Каунти с 3:0.

Селтик води в класирането с актив от 70 точки, Рейнджърс има 60, а третото място делят Абърдийн и Мадъруел с по 41 точки.