Лече продължава да тормози големите отбори в Италия (видео)

Тимът на Лече спечели гостуването си на Наполи с 3:2 в мач от 23-ия кръг на Серия “А”. По този начин новакът в италианския елит продължава да впечатлява с резултатите си срещу големите отбори след ремитата срещу Милан, Ювентус и Интер по-рано през сезона.

Резултатът откри бившият нападател на “росонерите” Джанлука Лападула, който в 29-ата минута с добавка се възползва от избит удар на Филипо Фалко. В 48-ата Дрис Мертенс осъществи добър пробив и комбинира с Марио Руи, който пък подаде на стоящия на два метра пред вратата Аркадиуш Милик. Полякът шутира в напречната греда, но все пак топката се оплете в мрежата за 1:1. В 61-ата Лападула вкара втория си гол в мача, като се пребори с Джовани Ди Лоренцо и с глава засече центриране на Фалко. В 82-ата Марко Манкосу също се разписа директно от пряк свободен удар. Крайният резултат оформи Хосе Кайехон в 90-ата минута с акробатично изпълнение, дошло след грешка на противниковия капитан Фабио Лусиони.

Лече остава на 17-ата позиция в класирането с 22 точки в своя актив, докато Наполи е на незавидното за тима 11-о място с 30 пункта.