Лече най-после победи у дома, като го направи със стил (видео)

Отборът на Лече разгроми с 4:0 на своя стадион Торино в двубой от 22-ия кръг на Серия “А”. Така новакът в италианския елит постигна първа шампионатна победа у дома за сезона, като в предишните 10 мача беше записал 5 ремита и 5 загуби.

Алесандро Дейола откри резултата още в 11-ата минута, когато се разписа с мощен шут от далечно разстояние след заучено изпълнение на корнер. В 19-ата Антонин Барак също показа силата на своя изстрел, удвоявайки преднината на домакините. В 64-ата падна поредният гол след топовен удар, този път дело на Филипо Фалко, насочил топката точно под напречната греда. Крайното 4:0 оформи Джанлука Лападула в 78-ата минута от дузпа, свирена за фаул на Глейсон срещу Евген Шахов. В добавеното време “биковете” вкараха почетен гол, който обаче не беше зачетен.

Така Лече продължава да е на 17-ото място в класирането точно над зоната на изпадащите, но вече е с 19 точки в своя актив, докато Торино е 12-и с 27 пункта.