Хебър даде само гейм на ЦСКА (видео + снимки)

Носителят на Купата и Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) постигна 5-а поредна и общо 13-а победа в Суперлигата за мъже. Воденият от Атанас Петров тим даде само гейм и надигра у дома ЦСКА с 3:1 (25:14, 25:19, 25:27, 25:22) в един от най-интересните двубои от 15-ия кръг, игран тази вечер в пълната зала "Васил Левски".

По този начин "тигрите" от Пазарджик продължават да са на второ място във временното класиране с 37 точки след 13 победи и 2 загуби, с колкото са и шампионите от Нефтохимик начело, но с 39 точки. ЦСКА е 7-и с 5 победи, 9 загуби и 18 точки, но и мач по-малко. В следващия 16-и кръг Хебър гостува на коравия тим на Монтана, а "червените" са домакини на Пирин (Разлог). Срещите са съответно в петък (14 февруари) от 18,30 часа и в събота (15 февруари) от 18,00 часа. Преди това "армейците" ще изиграят и отложения си мач от 14-ия кръг срещу Дунав (Русе). Този двубой е в сряда (12 февруари) от 18,00 часа.

Хебър започна по-добре в първия гейм на мача и взе преднина от 4:1. Малко по-късно в частта домакините дръпнаха с 12:6, а след това със 17:10, за да поведат след 25:14. Във втората част играчите на Атанас Петров отново стартираха със силна серия и 6:1. ЦСКА съумя да изравни при 8:8, но след което Хебър отново взе инициативата и поведе със 17:10, а малко по-късно удвои аванса си след 25:19.

Третата част бе изключително интересна. ЦСКА не се отказа и водеше почти през целия гейм. "Червените" имаха аванс от 16:12, но Хебър изравни при 19:19. В края гостите отново дръпнаха с две точки при 23:21, но последва ново равенство - 23:23. Домакините стигнаха и до мачбол, който ЦСКА спаси. В крайна сметка "армейците" взеха гейма с 27:25 и намалиха изоставането си на 1:2. Последната част също бе много оспорвана. На няколко пъти Хебър повеждаше с 2-3 точки, а ЦСКА изравняваше. В края при 22:22 домакините направиха три поредни точки и спечелиха с 25:22 и 3:1.

Най-полезен за Хебър отново бе канадският диагонал Брадли Гънтър с 19 точки (1 блок, 3 аса и 44% ефективност в атака) за победата. Македонският национал Александър Ляфтов добави още 15 точки (4 аса, 55% ефективност в атака и 30% позитивно посрещане) за успеха.

За "червените" Димитър Димитров също реализира 19 точки (1 ас и 50% ефективност в атака). Опитният Христо Цветанов (6 блока!, 1 ас и 42% ефективност в атака) и Мартин Павлов (3 блока, 40% ефективност в атака и 25% позитивно посрещане) добавиха 12 и 11 точки, но и това не помогна за победа.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ЦСКА 3:1 (25:14, 25:19, 25:27, 25:22)
ХЕБЪР: Георги Братоев 2, Брадли Гънтър 19, Тодор Алексиев 10, Александър Ляфтов 15, Венцислав Рагин 7, Николай Къртев 11 - Петър Каракашев-либеро (Стойко Ненчев, Денис Чавдаров 1, Мартин Симеонов, Спас Байрев 2, Александър Симеонов, Любомир Агонцев)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
ЦСКА: Владимир Станков 6, Димитър Димитров 19, Мартин Павлов 11, Ивайло Стефанов, Христо Цветанов 12, Андрей Христов 9 - Валентин Пейчев-либеро (Георги Татаров, Християн Великов 1, Борислав Манолов)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.