Арда с втора поредна победа в Суперлигата

Волейболистите на Арда (Кърджали) записаха втора поредна и общо 3-а победа в Суперлигата на България за мъже, след като обърнаха и се наложиха като гости на Черно море (Варна) с 3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:22) в среща от 15-ия кръг, играна тази вечер пред около 250 зрители в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Въпреки успеха, Арда остава на предпоследното 11-о място във временното класиране с 3 победи, 12 загуби и 10 точки. Варненци пък са 10-и с 4 победи, 11 загуби и 9 точки. В следващия 16-и кръг кърджалийци са домакини на силния тим на Марек Юнион Ивкони (Дупница), а Черно море гостува на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас). Мачовете са съответно в петък (14 февруари) и събота (15 февруари) от 18,00 часа.

В първата част двата отбора си разменяха ролите, след средата обаче варненци поведоха и затвориха гейма с минимална преднина от 25:23. Идентично протече и втората част, но в ключовите моменти момчетата на Иван Халачев успяха да намерят играта си и в крайна сметка изравниха след 25:22. Интригата бе жива и в следващите два гейма, но гостите от Арда успяха да вземат своето и да се наложат с 25:21 и 25:22.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 1:3 (25:23, 22:25, 21:25, 22:25)
ЧЕРНО МОРЕ: Йоан Кайряков, Стефан Иванов, Явор Генов, Калоян Балабанов, Николай Колев, Траян Иванов - Борис Димов-либеро (Петър Петров, Иван Манолов, Димитър Славов, Даниел Ал Атрааш)
Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ
АРДА: Димо Димов, Дейвид Кръстев, Александър Илиев, Кирил Хаджиев, Васил Атанасов, Венцислав Трифонов - Владислав Лукаревски-либеро (Христо Петков, Невен Нешев)
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ.