Аталанта обърна Фиорентина за едно полувреме (видео)

Отборът на Аталанта постигна обрат и така победи с 2:1 като гост на Фиорентина в ранния мач от днешната програма на 23-ия кръг в Серия “А”.

Двата отбора се прибраха на почивката с гол преднина на домакините, дошъл след чудесен далечен изстрел на Федерико Киеза в 32-ата минута. През втората част обаче ситуацията изцяло се преобърна в полза на бергамаските. Още в 48-ата минута техният капитан Алехандро Гомес отправи удар, който беше спасен от противниковия вратар Бартломей Драговски, но Дуван Сапата беше на точното място, за да се разпише от добавка. Пълният обрат пък стана факт в 72-ата минута, когато резервата Руслан Малиновски беше точен с удар по земя от разстояние.

Така Аталанта ще си запази четвъртото място в класирането и след този кръг с 42 точки в своя актив, докато Фиорентина е 14-и с 25 пункта.