Дженоа спря Аталанта след сблъсък с четири гола за едно полувреме и червен картон (видео)

Аталанта и Дженоа завършиха наравно 2:2 в мач от 22-рия кръг на Серия А. Головете за домакините отбелязаха Рафаел Толой в 12-ата минута и Йосип Иличич в 35-ата, а за гостите Доменико Кришито от дузпа в 19-ата и Антонио Санабриа в 33-ата.

Домакините успяха да открият резултата още в 12-ата минута, когато Дуван Сапата получи по отличен начин в наказателното поле, но изстрелът му бе спасен от Перин. В последвалия корнер отново той посрещна отлично на първа греда и продължи движението на топката, а на задна греда тя бе посрещната от Рафаек Толой, който отбеляза необезпокояват в опразнената врата.

В 18-ата минута изключително глупаво нарушение от страна на Ханс Хатебург, който направи закъснял шпагат за една топка срещу нахлуващия Стефано Стораро, доведе до дузпа, която бе впоследствие безпогрешно превърната в гол от капитана на гостите Доменико Кришито за 1:1.

33-ата минута Дженоа постигна пълен обрат - 1:2. Чилионе се пребори отлично с един защитник на домакините, след което втори успя да му отнме, но само за да прати топката в краката на Стораро, който центрира към Санабрия и той отбеляза.

Само две минути по-късно равенството бе отново възстановено - 2:2. Топката бе подадена по отличен начин на Сапата в наказателното поле, той се завъртя и намери Йосип Иличич пред границата на малкото наказателно поле, а за словенецът преодоля Перин за втори път. В 40-ата минута грешка при едно връщане от Андреа Пинамонти към вратаря се оказа в краката на Иличич, той напредна, но отправи слаб удар и стражът спаси.

След почивката Аталанта бе по-активния отбор и отправи няколко удара по посока на вратата, включително след фаул на Иличич, но те не доведоха до непосредствена голова опасност за вратата на гостите.

Впоследствие мачът се накъса от нарушения, което доведе и до изгонването на новото попълнение на Дженоа Валон Бехрами в 82-ата, когато получи втори жълт картон. Домакините успяха да наложат по-сериозен натиск едва в добавеното време от шест минути, което назначи съдията, но Матея Перин и защитата пред него предотвратиха евентуално попадение с няколко самоотвержени намеси и така запазиха равенството.

В следващият кръг Аталанта ще гостува на Фиорентина, а Дженоа посреща у дома Каляри.