Пропуски лишиха Пирин (Благоевград) от успех над дубъла на Спартак (Москва)

Пирин (Благоевград) завърши 2:2 с втория отбор на Спартак (Москва) в последната си контрола в Турция. Благоевградчани можеха да победят, но направиха няколко фрапантни пропуска в преди позиции.

През първото полувреме "орлетата" владееха инициативата, но допуснаха куриозно попадение в 7-ата минута, когато Мирослав Пушкаров си отбеляза автогол.

"Зелените" атакува опасно в следващите минути, като изравниха след хубав пробив на Адемов, който подаде отлично към Иван Вълчанов, а крилото не сгреши отблизо.

Второто полувреме започна идентично на първата част, като московчани бързо отбелязаха едно попадение, след добра атака по десния фланг. От своя страна, пиринци заредиха куп пропуски в предни позиции, като на чисти положения за гол изскочиха Златинов, Михайлов, Иванов и Вълчанов.

В самия край на мача влезлият като резерва младок Тасев даде началото на добра атака подавайки към Хендерсън, който пусна брилянтен пас за Владислав Златинов, а опитната деветка реализира хладнокръвно за крайното 2:2.

Утре "орлетата" летят обратно за България, като ще получат няколко дни почивка преди възобновяването на тренировките в понеделник.